[Resigilat] Shiraz 34.5cm 15 Sticle Răcitor de Vinuri Independent Alb
-
1.288,00 LeiPreț de lansare: 1.999,00 Lei -35%
-
Produse care au fost testate sau utilizate pentru scurt timp de către client. Există doar urme ușoare de uzură pe produs, cum ar fi zgârieturi. Cutia originală poate fi ușor deteriorată sau reambalată. Produsul are toate funcțiile originale și a fost testat. Oferim o garanție de 2 ani.1.094,00 Lei Cu TVA
- Momentan indisponibil! Momentan indisponibil!
- Termen de livrare: 3 - 4 zile lucrătoare
- 14 zile de retur
Stare - foarte bună: returnat cu semne minime de uzură
Cele mai mari beneficii
Loc pentru întreaga colecție: Cele 6 rafturi glisante din lemn de fag țin până la 15 sticle în poziție orizontală, în 74 de litri de spațiu util – fiecare sticlă depozitată corect, fără vibrații care să deranjeze sedimentele.
Atât de silențios, încât nu îl vei observa: Compresorul funcționează la maximum 45 dB – mai puțin decât o conversație normală. Îl poți amplasa în living sau sufragerie fără ca zgomotul să deranjeze pe nimeni.
Temperatura potrivită pentru fiecare tip de vin: Panoul touch cu display LED îți permite să setezi temperatura continuu între 5 și 18 °C – ideal pentru roșu, alb sau spumant, exact la gradul la care fiecare soi se exprimă cel mai bine.
Vinul tău, ferit de lumină și mirosuri: Ușa dublă din sticlă cu protecție UV oprește radiațiile care descompun taninurile și aromele. Filtrul de cărbune activ integrat neutralizează mirosurile externe înainte să ajungă la sticle.
Securitate și flexibilitate în orice spațiu: Lacătul de securitate integrat îți protejează colecția, iar picioarele reglabile pe înălțime facilitează instalarea stabilă în living, bucătărie sau home bar – indiferent de suprafață.
Descrierea produsului
Un vin bun merită mai mult decât un colț uitat în bucătărie. Klarstein Shiraz 15 Slim Uno este răcitorul de vinuri care îți păstrează colecția la temperatura perfectă – până la 15 sticle, în 74 de litri de spațiu util, cu un nivel de zgomot de maximum 45 dB. Discret, elegant și suficient de slim încât să se integreze firesc în living sau home bar.
Ușa din sticlă dublă cu protecție UV blochează radiațiile care degradează taninurile, aromele și culoarea vinului. În interior, iluminarea LED albă pune colecția ta în valoare fără să o afecteze. Temperatura se setează ușor prin panoul touch cu display LED – între 5 și 18 °C, potrivit atât pentru roșu, cât și pentru alb sau spumant. Rafturile din lemn de fag se scot glisant și țin fiecare sticlă în poziție orizontală, singura poziție corectă pentru un dop care să rămână etanș în timp. Sistemul antivibrator protejează sedimentele din vinurile mature, iar filtrul de cărbune activ ține departe mirosurile nedorite din jur.
Cel mai de jos raft este adaptat special pentru sticle de șampanie și vin spumant – cu gâtul mai lung și corpul mai voluminos. Sistemul de răcire cu compresor asigură o temperatură constantă și fiabilă, indiferent de anotimp.
Lângă canapea după o zi lungă, la o seară cu prietenii sau ca mini-pivniță în bucătărie – Shiraz 15 Slim Uno are mereu o sticlă gata servită. Restaurante, hoteluri și home bar-uri o folosesc deja cu succes.
Pe scurt: Klarstein Shiraz 15 Slim Uno răcește 15 sticle la maxim 45 dB, protejează vinul prin geam cu filtru UV și îl prezintă în lumina LED la cel mai bun aspect al său. Compresor, control touch, protecție antivibratorie și filtru de carbon activ – tot ce are nevoie vinul tău pentru o depozitare optimă.
Dă-i vinului tău condițiile pe care le merită. Comandă Klarstein Shiraz 15 Slim Uno astăzi și simte diferența chiar din primul pahar.
Caracteristici
- Tip aparat: răcitor de vinuri independent
- Comandă: panou touch
- Clasă de eficiență energetică: G
- Nivel zgomot: max. 45 dB
- Aparat încorporabil: nu
- Sistem de răcire: compresor
- Volum: 74 litri
- Capacitate: 15 sticle
- Zone de răcire: 1
- Interval temperatură: 5–18 °C
- Afișare temperatură: °Celsius și °Fahrenheit
- Temperatură ambiantă recomandată: 16–32 °C
- Număr rafturi: 6
- Material rafturi: metal cu role cu bile
- Balama ușă: dreapta, neschimbabilă
- Iluminare interioară: LED alb
- Picioare: reglabile pe înălțime
- Agent frigorific: R600a
- Raftul inferior: potrivit pentru sticle de șampanie și spumant
- Loc de instalare: living, bucătărie, home bar
- Încuietoare ușă: lacăt de securitate pentru protejarea colecției
- Protecție antivibratorie: vibrații minimizate pentru maturarea neperturbată a vinului
- Rafturi din lemn de fag: glisante, pentru depozitarea delicată a sticlelor în poziție orizontală
Dimensiuni și detalii tehnice
- Dimensiuni: cca 34,5 x 69,5 x 45 cm (L x Î x l)
- Dimensiuni interioare: cca 26 x 58 x 35 cm (L x Î x l)
- Lungimea cablului: cca 170 cm
- Greutatea: cca 17,2 kg
- Alimentare: 220-240 V ~ | 50 Hz
- consum de energie: 145 kWh/an
Ce va fi livrat
- 1 x frigider pentru vin
- Manual de utilizare în mai multe limbi
Termeni și condiții
Termen de livrare: 3 - 4 zile lucrătoare